Panel Wyzwania

Nagrania i Uczestnicy

Kto ocenia

Ekspert wyzwania

Projekt Tobiasza Pietrzyka w ID Records zakłada realizację przynajmniej 4 singli kierowanych do młodej grupy odbiorców gustujących w klimatach popowych. Utwory te opowiadają o relacjach dwojga ludzi, które każdy młody człowiek przeżył lub chce przeżyć. Singiel promocyjny z klipem nagrywane będą w październiku 2020 w formie duetu – Tobiasz zaśpiewa głos niski i potrzebuje wokalistki, która zaśpiewa górny głos. Poszukiwana jest wokalistka w wieku 16-24 lat z charyzmą, dla której scena to jej żywioł.

Do wygrania:

  • udział w roli wokalistki w duecie i jednocześnie singlu i klipie promocyjnym Tobiasza. Nagrania już na początku października!
  • udział w roli pierwszoplanowej w łącznie aż 4 teledyskach Tobiasza w ramach jego projektu (także do pozostałych 3 jego utworów)
  • rabat na realizację indywidualnego lub grupowego projektu singlowego z ID Records

Nie możesz już się zgłosić – ten etap zakończył się!

W pierwszym etapie poszukujemy Uczestniczki, które chcą pokazać się nam od strony umiejętności wokalnych – wystarczy nagrać w formie relacji 15s fragment dowolnej piosenki w klimatach pop. Zakwalifikowane przez ID Records Uczestniczki pokażemy i oznaczymy na naszym instagramie w Stories @idrecordspl oraz rozpoczniemy głosowanie tak/nie!

W tym etapie Uczestnicy przechodzą weryfikację teamu ID Records, a następnie decydują głosujący na instagramie, którzy zaobserwowali nasz profil na instagramie.

Ten etap aktualnie trwa. Możesz wziąć w nim udział tylko, jeśli jesteś uprawniony(a) po udziale w pierwszym etapie! Sprawdź niżej, czy jesteś na liście!

W drugim etapie zakwalifikowane wokalistki w głosowaniu na instagramie poprosimy o nagranie fragmentu piosenki do udostępnionego instrumentala. Artysta na bazie przedstawionych przez kandydatki nagrań wybierze tę wokalistkę, która najbardziej sprosta jego oczekiwaniom do projektu.

W tym etapie decyduje wyłącznie Wydawca ID Records (Piotr Baranowski) i Tobiasz Pietrzyk, który finalnie wybiera sobie wokalistkę do duetu i swojego projektu, po jej akceptacji przez wytwórnię.

Im daliście szansę

Uprawnieni do udziału w drugim etapie

Jesteś uprawniony(a) i bierzesz udział? Poinformuj nas o decyzji wysyłając wiadomość na instagramie czy bierzesz udział w tej części wyzwania. Jeśli podoba Ci się zaproponowany utwór, zapraszamy! 🙂 Jeśli nie – nie ma oczywiście problemu, poinformuj nas tylko wysyłając wiadomość na instagramie, że rezygnujesz. Dziękujemy i czekamy na Wasze nagrania!

Śledź insta-story!

Zaobserwuj te profile

Instagram | tobiaszpietrzyk

Śledź Tobiasza na instagramie – może on nawiązywać do Ciebie w swoich stories! Może pojawi się jakaś rada? może opinia? A może po prostu miłe słowo po usłyszeniu Twojego wykonania? 🙂

Instagram | idrecordspl

Oglądaj Story i oglądaj Uczestniczki, którym postanowiliśmy dać szansę – reaguj, komentuj nasze story, wysyłaj wiadomości. Pomóż nam w wyborze!

Etap 2

Twoja wersja

Wyzwanie od Eksperta

Nagraj w ramach relacji (insta-story) na instagramie (koniecznie z VIDEO!) fragment udostępnionego utworu ze swoim wokalem wykorzystując umieszczony aranż. Melodię usłyszysz w wersji demo utworu. Koniecznie umieść w relacji #wyzwanietobiasza oraz oznacz w nim @idrecordspl !

Dla kogo jest to wyzwanie?

W tym etapie wyzwania mogą brać udział wyłącznie osoby z listy podanej wyżej

Gdzie umieścić video do wyzwania?

W relacji (insta-story) na Twoim profilu na Instagramie z #wyzwanietobiasza (w ramach hashtagu) i oznaczając @idrecordspl, a jeśli chcesz, także @tobiaszpietrzyk (w ramach wzmianki).

Reguły

Umieść hashtag #wyzwanietobiasza oraz oznacz @idrecordspl w swojej relacji z nagranym fragmentem wskazanej piosenki

Twoje nagranie musi zawierać całość utworu z udostępnionego instrumentala, czyli musisz udostępnić ciągiem nagranie w postaci 3 relacji (ok. 40 sekund).

Termin

Masz czas na wstawienie nagrania / relacji tylko do 20 września włącznie .

Ilość prób

Twoją wersję udostępniasz tylko jeden raz i tą uznajemy za Twoją propozycję w wyzwaniu.

Wybór zwycięzcy

Zastrzegamy sobie prawo zapytania widzów na naszym instagramie bądź Społeczności ID Records na Facebooku o zdanie, mogą pojawić się ew. głosowania, jednak ostateczna decyzja należy w tym etapie wyłącznie do wydawcy ID Records (Piotra Baranowskiego) oraz Tobiasza Pietrzyka – wokalisty, z którym laureatka nagra tę piosenkę. Zdanie widzów może jednak być brane pod uwagę, gdy np. będziemy się wahać między jakimiś kandydaturami.

Posłuchaj wersji demo

Nagranie w wersji demo – nie przedstawia finalnej jakości utworu!

Wsłuchaj się w linię melodyczną i naucz się jej. Zwróć uwagę, że udostępniamy przedrefren (2 zwrotka), refren oraz fragment bridge’a. Każda z części tej piosenki wymaga innego podejścia i wywołania innych emocji u odbiorcy. Przemyśl jak Ty zaśpiewasz ten utwór i zaprezentuj swoją wersję. Jeśli uznamy, że jest najlepsza – wygrywasz i nagrywasz tę piosenkę! 🙂

  1. Jeden z przedrefrenów zaśpiewasz w tej piosence samodzielnie, w innym będziesz dopełnieniem – możesz więc wykonać główną melodię, lub zaprezentować wersję, w której stanowisz dopełnienie.
  2. Refren wykonujesz z Tobiaszem w unisono – po prostu zaśpiewaj na swój sposób melodię, którą słyszysz w demo – możesz spróbować ją jakoś „udekorować” wokalnie…na swój sposób, ale nie musisz.
  3. Przejście do bridge’a i jego fragment to już Twój pomysł – mogą to być harmonie, alternatywna melodia czy też wokalizy – zaśpiewaj tak, jak czujesz.

Nagraj swój wokal do instrumentala

Zaśpiewaj / nagraj swoją wersję utworu z następującym tekstem:

„Zaczekam, aż odszukasz wreszcie mnie,
Ten schemat, który wciąż powtarza się”

„Nie zapomnę Cię nie…….nie (nie…..nie, nie…..nie)
Z nieznajomą twarzą mylę Twoją twarz,
Pomyliłam się kolejny raz,
Nie poznałam Cię nie…….nie,
Zrozumiałam, że….. los pomylił się,
Znów los pomylił się….”

„Każdy ból, cały gniew,
Przypomina Cię…”

Masz już nagranie? Wstaw je niezwłocznie w relację na insta-story z Twojego profilu, oznacz @idrecordspl, dodaj #wyzwanietobiasza i czekaj co się wydarzy! Powodzenia! 🙂

Oglądaj Story ID Records na Instagramie i słuchaj propozycji tej piosenki od naszych Uczestniczek! Pomóż nam wybrać najlepszą – reaguj i komentuj udostępnione wersje od Uczestniczek! 🙂

Jeśli coś nie działa...

Pomoc

Pomoc

Gdzie znajdę wszystkie nagrania, z których wybieracie?

Na profilu @idrecordspl na instagramie w wyróżnionych relacjach (kółka) znajdziesz – „Wersje Uczestniczek”. Klikając w nie znajdziesz wszystkie wersje, które otrzymaliśmy od Uczestniczek.

Wrzuciłam nagranie, ale nie udostępniliście go w ciągu 24h od jego wstawienia

Być może jakimś cudem je pominęliśmy – poinformuj nas wysyłając wiadomość na Instagramie na konto @idrecordspl! Upewnij się jednak, czy jesteś uprawniony(a) do udziału w tej części wyzwania – sprawdź wyżej na stronie w sekcji „Uprawnieni do udziału w drugim etapie”.

Czy będą jeszcze takie konkursy przez Was organizowane?

Zależy nam na jakości tego, co robimy oraz nie powielaniu schematów. Jeśli wpadniemy na jakiś kolejny, fajny konkurs – z pewnością się go podejmiemy. Teraz jednak skupiamy się na realizacji postanowień tego wyzwania oraz czwartego etapu i finału #talentobranie, dlatego w najbliższym czasie nie spodziewaj się od nas nowych, tego rodzaju akcji…chyba, że wpadniemy na coś super – więc nigdy nic nie wiadomo 😉

Jak można nawiązać z Wami współpracę?

Zapraszamy! Wejdź na www.idrecords.pl i po prostu wypełnij formularz, zamawiając w ten sposób rozmowę telefoniczną, podczas której poinformujemy Cię jak możemy Ci pomóc i na jakich warunkach istnieje szansa, aby rozpocząć z Tobą prace nad indywidualnym projektem singlowym. Rozmowa nic nie kosztuje, więc nie masz nic do stracenia! 🙂 Oferta jest zawsze indywidualna, bo każdy Artysta jest inny. Wypełnij formularz i dowiedz się jak i na jakich warunkach możemy z Tobą współpracować! 🙂

Mam inny problem

Napisz na nasz adres mail: [email protected]

Przejdź do paska narzędzi